top of page

YEŞİL ÇAYLAR

Camellia sinensis bitkisinin yapraklarının hayat verdiği bir başka kültür, farklı bir keyif... Yeşil çayın asırlar önce Çinliler tarafından tedavi amacıyla kullanıldığı söylenir. Siyah çay için yavaş yavaş kurutulan yaprakların yerine, çay yapraklarının toplanır toplanmaz kavrulup, oksijenle tepkimesine izin verilmeksizin hızla kurutulduğunda ortaya çıkan yeşil çay, düşük kafein oranı ve yüksek antioksidan özelliği ile mucizevi bir çaydır.

Çapa 1

YEŞİL SENCHA  

Japon Usulü Yeşil Çay / Çin

Çin’de yetiştirilmiş ama özel olarak Japon usulü fermantasyon uygulanan, su buharıyla doldurulmuş hafif içimli bir yeşil çay. Otsu tadı olan, kavrulmayan, sadece su buharı kullanılan bir çay.

KEIFI YEŞİL ÇAY

Yeşil Çay / Türkiye

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin yüksek rakımlı yamaçlarındaki genç çay bahçelerinden toplanmış ilk hasat ürünü. Kış ayları boyunca kar altında kalan çay, Mayıs ayında en taze ve en doğal haliyle hasat ediliyor. Yeni çıkmış filliz yapraklar elle toplanıp tamamen doğal ve geleneksel yöntemlerle üretiliyor.

YEŞİL ÇİN

Yeşil Çay / Çin

Çin’in Wuyuan bölgesinden hafif kıvrılmış, açık demli, taze ve az buruk, ideal bir yeşil çay. 

DARJEELING YEŞİL BAHAR

Yeşil Çay / Hindistan

Özel olarak işlenmiş, Himalayalar’da Darjeeling Bölgesinin az bulunur yeşil çaylarından. Hafif burukluğu ve floral karakteriyle son derece aromatik.

SARI GÜNEŞ

Yeşil Çay / Hindistan

Yüzyıllar önce Çin’de geliştirilen bir teknikle İmparator ailesi için hazırlanan bu çay tarifi uzun bir süredir unutulmuştu. Tekrar eski geleneksel metotlarla ‘Sarı Dağlar’da’ üretilen bu sarı çaya bayılacaksınız. Islak bez arasında 24 saat ile 36 saat arası bekletilen yeşil çay yaprakları nemden dolayı yeşilden sarıya ve keyifli bir tada dönüşüyor

AROMALI YEŞİL ÇAYLAR

YASEMİN İNCİLERİ
Yeşil Çay / Çin
Çin’de elle toplanan çay filizleri ve taze yasemin çiçekleri bir arada bekletilir ve çiçeklerin kokusu taze yapraklara siner. Taze yapraklar elle yuvarlanır ve küçük inci topları haline getirilir.

YEŞİL DİNGİNLİK
Yeşil Çay / Çin
Japon usulü yeşil çay yapraklarının, egzotik çiçekler, turunçgiller ve tropik meyvelerle harika uyumu.

YEŞİL ZENCEFİL
Yeşil Çay / Çin
Ayvanın tatlı meyve tadı, zencefilin sertliği ile müthiş aromatik bir yeşil çay; tam bir Spa etkisi...

MEYVELİ YEŞİL LİMON
Yeşil Çay / Çin
Yeşil çay, mürver, limon mersini, frenk üzümü ve limon.
Vücudunuzu rahatlatır, mikroplara karşı korur ve yatıştırır. Ekşi ve meyvemsi bir tat

bottom of page