top of page

ROOIBOS 
ÇAYLARI

Güney Afrika’nın ulusal içeceği olan bu çay, iğneye benzer kızıl çalı yapraklarından yapılır. Bu bitki, Güney Afrika’nın Cederberg Dağları’nda yabani olarak yetişir. Yaklaşık 100 yıldır bu bitkilerden hasat alınmakta. Keifi’in kullandığı rooibos yaprakları, Güney Afrika’nın en yüksek seviyesinden, yaklaşık 1000 metreden toplanıyor. Yoğun aromasına ve kırmızı dem rengine, fermantasyon sürecinde ulaşılıyor. Zengin mineralli yapısının yanında, kafein içermediğinden çocukların da rahatlıkla içebileceği bir bitkisel çay. Ayrıca, yapısındaki yoğun tanenden dolayı sindirim için ideal.

Çapa 1

ROOIBOS IŞILTILARI

Turunçgil Melisa Yaprakları  Rooibos / G. Afrika

Güney Afrika’nın tepelerinden toplanmış kırmızı rooibos, turunçgiller ve meyvelerin melissa yapraklarıyla uyumuyla damağınızda ışıltılar bırakan bir çay.

ROOIBOS KREMALI PORTAKAL

Portakal Aromalı Rooibos / G. Afrika

Kırmızı çay, krema-vanilya tatları ve portakal. İçerken tüm vücudunuzu dinlendirecek özel bir harman.

ROOIBOS ÇİKOLATA

Vanilya Aromalı ve Kakao Kabuklu / G. Afrika

Bir bardak çikolata mı, çay mı? Kırmızı rooibos ve kakao kabukları, burbon vanilyası harmanı ile sımsıcak yoğun bir tat.

ROOIBOS SADE

Tahinli / G. Afrika Güney Afrika’nın yerli çayı, yeşil çalılar toplandıktan sonra kırmızı hale geliyor. Kafeinsiz, yoğun tahinli. Sindirim sisteminiz için harika.

bottom of page