top of page

Hikayemiz

KEIFI Türkiye’de ilk kez “çay” için oluşturulmuş fikirlerin birleştiği ve hayata geçirildiği

çok özel bir mekandır.

 

KEIFI, “keyif ve keyfi” anlamını içinde gizleyen türetilmiş bir kelimedir. KEIFI, yalınlığı ve

zarafeti simgeleyen, özel hissettiren ve ayrıcalıklı sunumuyla keyif veren değerli bir

markadır.

 

Amblemi ise, çay çiçeğinin stilize edilmiş halidir. Birden çok çay yaprağı, özel ve eşsiz çay çeşitlerimizi ve farklı lezzetleri temsil ediyor. 

 

Kırmızı ve beyaz rengi bir yandan Türk Markası olduğumuzu ifade ederken, beyaz

rengi çayın saflığını ve tazeliğini, kırmızı rengi ise çayın berraklığını ve kalitesini vurguluyor.

Çayın binbir çeşidi, binbir lezzeti…

  M.Ö. 2700 yılında Çin’de başlayan çayın yolculuğunu, bugün en güzel haliyle Keifi’de sürdürüyoruz. Daha önce başka bir tarım ürününün  yetiştirildiği topraktan hoşlanmayan nazlı çay bitkisi, oldukça hassas ve seçici olduğu için ancak dünyanın belli bölgelerinde yetiştirilebiliyor. Türkiye’de ise sadece Doğu Karadeniz iklimi bu güzel ve şifalı bitkiye uygun. Keifi olarak bu hassas bitkinin farklı ve özel çeşitlerini en iyi örnekleriyle yetiştiriyor, aynı zamanda dünyanın pek çok yerinden hala el emeği ile toplanan, oya gibi işlenen özel çayları da büyük bir özenle harmanlayıp ritüellerine uygun olarak sunuyoruz. Karadeniz’în yükseklerinden elle toplanan doğal beyaz çaylardan Çin’den ulaşan yeşil çay mucizesine, Hindistan’ın mistik esintisini taşıyan organik siyah çaylardan Afrika’nın güzel doğasından gelen değerli roiboslara kadar çay tutkunlarının hayallerini süsleyen çayları Keifi’de buluşturuyoruz.

  Çayın binbir keyfini yaşatmak, bu güzel ve sağlıklı bitkinin çok özel tatlarını ve sunumlarını size ulaştırmak için çıktık yola… Çaya olan tutkumuzu size de anlatmak istedik… Türkiye’nin ilk özel çay üreticilerinden Orçay olarak 30 yıldır Türk çayının en iyisini ürettik, harmanladık, ince belli bardağa yakışacak lezzetler sunduk. Bununla da yetinmedik , dünyadan en güzel örneklerini, en iyi çaylarını, özel harmanlarını keyifle tadacağınız, sağlığı ve lezzeti harmanlayan Keifi’yi oluşturduk, isterseniz evinizde ofisinizde yudumlayın, isterseniz mekanında tadını çıkarın, çay keyfine varın diye…

2-min.JPG

Tam yerinde çay keyfi

Keifi’de sizin için çayın binbir keyfiyle dolu bir dünya tasarladık, rahat edeceğiniz, dilerseniz kitap okuyabileceğiniz, dilerseniz uzun sohbetler yapabileceğiniz, dilerseniz iş görüşmelerinizi gerçekleştirebileceğiniz şık bir atmosfer  oluşturarak dekore ettik, keyfinizi artırmak için çayın binbir halinin yanına özel lezzetler ekledik. Klasik çaylardan, özel harmanlara, soğuk çaylardan frappelere kadar çok farklı, çok lezzetli alternatifler hazırladık.

Keifi’de her şey tam keyfinize göre

Zengin çay çeşitlerinden ve özel şeflerin hazırladığı lezzetlerden oluşan menümüzle dostlarınızla keyifli anlar yaşamanız, güzel bir kahvaltı yapmanız, öğle arası keyifli bir mola vermeniz, günün her saatinde özel lezzetler tatmanız, birbirinden seçkin çayları keşfetmeniz için Keifi’yi yerinde görmenizi çok isteriz.

Size özel çay keyfi

Keifi’nin size yaşattığı özel çay keyfini dilediğiniz her yerde yaşayabilirsiniz… Kendi özel üretimimizden dünyanın her köşesinden sunduğumuz nadide çaylara kadar sevdiğiniz veya merak ettiğiniz her çayı mağazalarımızdan alarak keyfi evde demleyebilirsiniz. Dilerseniz ofisteki çay saatlerine lezzet katabilir, dilerseniz sevdiklerinize değerli ve şifalı çay harmanları hediye edebilirsiniz.

Doğanın hediyesi…

Binlerce yıldır süren çay keyfini daha da keyifli hale getirmek için Keifi’de çayla ilgili özel aksesuarlarda sunuyoruz. Keifi’ye uğradığınızda kendinize veya sevdiklerinize hediye edebileceğiniz aksesuarları da keşfederek çay keyfinizi artırabilirsiniz.

Gelin siz de çayın sanata dönüştüğü keifi’de kendinize bir çay keyfi hediye edin, gününüzü keyiflendirin…

bottom of page